לוכד נחשים

לוכד נחשים מורשה מטעם רשות הטבע והגנים, איזור השרון והמרכז, זמינות 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע

אודותי

שמי ארבל לוי, אני ביולוג (BSc) המתמחה בזוחלים ועוסק בלכידת נחשים כבר למעלה מ- 15 שנה.

העיקרון המנחה אותי לאורך כל השנים הוא לתת שרות מהיר, אדיב, מקצועי, איכותי ומרגיע לכל מי שמבקש את שרותיי. אני מתייחס לאדם ולרגשותיו וחששותיו, ולא פחות חשוב, לשמור על הנחשים כערכי טבע מוגנים.

בכל מפגש בין אנשים לנחש אני דואג לתת להם הסבר ממצא, מקצועי ומדויק. אי הידיעה מלחיץ וגורם לפחד וחרדה אצל חלק גדול מהאנשים. לכן, אני מאמין שלאחר לכידת הנחש, הסבר יכול בהחלט להקל על החרדה הגוברת.

במשך השנים נתקלתי במאות מקרים של נחשים שחדרו לבתים וחצרות. החל ממקרים בהם הנחש זחל בחדר המגורים ונשמר בקשר עין עד שהגעתי למקום ועד למחסנים גדולים ומסורבלים שבהם הנחש נצפה לרגע אחד ונעלם. בכל אחד מהמקרים אני פועל לעשות את כל המאמץ הנדרש לאתר את הנחש וללוכדו. היכרותי רבת השנים עם הנחשים של ארץ ישראל, ובראשם עם הצפע המצוי, מאפשרת לי להתחקות אחריהם, לאתרם וללוכדם.

כמה מילים אודותיי:

עוד כנער נמשכתי לעולם הזוחלים הכולל את הנחשים, הלטאות והצבים. בכל הזדמנות יצאתי לשדה לתעד ולחקור את הנחשים והזוחלים האחרים. בביה"ס שבו למדתי, התיכון לחינוך סביבתי אשר במדרשת בן גוריון, הפעלתי במשך כמה שנים את מרכז הזוחלים - ה"נחשיה". שם הדרכתי מאות קבוצות על עולמם של הזוחלים והימנעות מהכשת נחש. בתום שירותי הצבאי, כלוחם ומפקד בחיל ההנדסה, חזרתי לעסוק בלכידת נחשים.

החלטתי להפוך את התחביב למקצוע. למדתי תואר ראשון בביולוגיה במכללת רופין והמשכתי ללמוד בחוג לביולוגיה אבולוציונית באוניברסיטת חיפה, ולאחרונה, גם לימודי תעודה באוצרות באוניברסיטת תל אביב. במקביל ללימודים, עסקתי במחקר ותיעוד של אוכלוסיית הנחשים והלטאות בארץ. יצאתי לעשרות ימי דיגום בשטח מהחרמון ועד לערבה. עבדתי עם גופים שונים וביניהם: רשות הטבע והגנים, קק"ל, פארק אריאל שרון, החברה להגנת הטבע ועוד. כמו כן, סייעתי במחקרים רבים העוסקים באקולוגיה וביולוגיה של זוחלי ארץ ישראל.

בקרו בעמוד הפייסבוק שלי